21821
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-21821,stockholm-core-2.3.2,qodef-qi--no-touch,qi-addons-for-elementor-1.7.6,select-child-theme-ver-1.1.1,select-theme-ver-9.1,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.9.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-
Māori & Hawaii - Kanaloa, Ku

Tikid – Kanaloa ja Ku

Naturaalpuidust puitskulptuurid Māori ja Hawaii jumalatest Kanaloa ja Ku on sügava kultuurilise ja vaimse tähendusega. Kanaloa, tuntud kui Hawaii merejumal, sümboliseerib ookeani avaraid saladusi ja jõudu. Ta on seotud ka mereelustiku ja meresõitjate kaitsmisega, esindades füüsilise ja vaimse maailma vahelist sidet. Kanaloa kujutatakse sageli kaheksajala või kalmaarina, mis rõhutab tema saladuslikku ja varjatud olemust.

Ku on Hawaii sõjajumal, kes sümboliseerib sõjalist võimekust ja juhtimist. Ta on seotud ka maaharimise ja poliitilise võimuga, esindades jõudu ja autoriteeti. Ku ja Kanaloa koostöö on Hawaii maailmavaates tasakaalu ja harmoonia sümbol, rõhutades maismaa ja mere valdkondade ühtsust.

Nende jumalate puidust kujude omamine võib tuua kaasa mitmeid hüvesid:
Vaimne tähendus: Need kujud võivad olla vaimseks inspiratsiooniks ja meenutada inimestele nende seost looduse ja vaimse maailmaga.

Kultuuriline väärtus: Kanaloa ja Ku skulptuurid on olulised Hawaii ja Māori kultuuri esindajad, aidates säilitada ja edasi anda rikkalikku pärandit.

Esteetiline ilu: Naturaalpuidust skulptuurid on kunstiliselt kaunid ja võivad olla silmapaistvaks lisandiks igale ruumile või aiale.

Harmoonia ja tasakaal: Need kujud võivad aidata luua keskkonda, mis soodustab rahu ja tasakaalu, olles samal ajal ka jõu ja kaitse sümbolid.

Kokkuvõttes on Kanaloa ja Ku puidust kujud mitte ainult kunstiliselt väärtuslikud, vaid ka sümbolismi ja kultuurilise identiteedi kandjad, mis toovad kaasa positiivseid väärtusi ja tähendusi.

MATERJAL

Toonitud tammepuit

KÕRGUS

200 cm

Date

02/04/2013