21831
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-21831,stockholm-core-2.3.2,qodef-qi--no-touch,qi-addons-for-elementor-1.7.6,select-child-theme-ver-1.1.1,select-theme-ver-9.1,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.9.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-
Kotkas - Naturaalsest tammepuidust skulptuur

Kotkas

Kotkas – Naturaalsest tammepuidust skulptuur. Kotkas on kunstis ja kultuuris sügava tähendusega. Kotkas sümboliseerib võimu, vabadust ja vaimset ülendust. Kotkast peetud jumalate sõnumitoojaks ja taeva ning maa vahendajaks. See väljendab tema seost kõrgemate jõudude ja valgustatusega.

Kotka kujutamine puidus rõhutab nii linnu majesteetlikkust kui ka materjali loomulikku ilu ja vastupidavust. Kotka skulptuur võib olla jõu ja julguse sümbol, inspireerides inimesi oma eesmärkide poole püüdlema ja oma piire ületama. Lisaks on kotkas seotud kristliku moraaliga, kus seda võrreldakse Kristusega, jumaliku kuningaga, kes sümboliseerib ideaalset juhti.

 

Kotkaskulptuuri omamine võib tuua mitmeid hüvesid:
Esteetiline ilu: Kotkaskulptuurid on visuaalselt muljetavaldavad ja võivad olla ruumi või aia keskpunktiks.

Inspiratsioon: Kotkas esindab kõrgemat vaatenurka ja võimet näha suurt pilti, mis võib inspireerida inimesi oma elus uusi perspektiive avastama.

Vaimne tähendus: Kotkas on sageli seotud vaimse tõusuga ja valgustatusega, aidates inimestel leida sisemist jõudu ja selgust.

Kultuuriline ja ajalooline väärtus: Kotkas on oluline sümbol paljudes kultuurides ja selle skulptuur võib olla austusavaldus nendele traditsioonidele.

Kokkuvõte: Kotkas – Naturaalsest tammepuidust skulptuur on hea nii kunstilisest kui ka sümbolistlikust vaatepunktist, pakkudes ilu ja tähendust igapäevaelule.

MATERJAL

Õlitatud tammepuit

KÕRGUS

115 cm

Date

02/07/2021