157
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-157,stockholm-core-2.3.2,qodef-qi--no-touch,qi-addons-for-elementor-1.7.6,select-child-theme-ver-1.1.1,select-theme-ver-9.1,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.9.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-
Luik sümboliseerib ilu, puhtust ja armastust - aiaskulptuur luigest

Luik

Aiaskulptuur luik. Kuid miks just lind ja miks just luik kui aiaskultuurideks võiks olla teisigi ideid? Kunstis ja kultuuris sügava tähendusegal luik sümboliseerib ilu, puhtust ja armastust. Seda oma rahuliku olemuse ja monogaamse loomuga. Need linnud on ajaloo ja kultuuri jooksul sageli esinenud müütides ja kunstis kui muutuste kuulutajad. Luik on tuntud oma elegantsi ja armu poolest, peegeldades inimlikku teekonda läbi nende vaimsete seoste. Kunstis kujutatud luik võib esindada ka transformatsiooni. Luikude elutsükkel ja nende muutumine “koledast pardipojast” kauniks linnuks on inspireerinud lugusid nagu “Inetu pardipoeg”, mis räägib arenemisest ja eneseleidmisest.

Lisaks on luik seotud intuitsiooni ja muutusega, liugledes vees elegantselt ja leides rahu selle energias. See teeb luigest sümboli, mis kutsub esile rahu ja harmooniat, olles samal ajal ka kaitse ja hoolekande märk, eriti emasluikede puhul, kes on tuntud oma poegade vastu näidatava kaitseinstinkti poolest.

Naturaalpuidust luikede skulptuurid on seega mitte ainult visuaalselt kaunid, vaid kannavad endas ka rikkalikku sümbolismi, mis kõnetab vaatajate sügavamaid tundeid ja vaimseid püüdlusi.

MATERJAL

Õlitatud tammepuit

KÕRGUS

110 cm

Date

07/10/2021